Звіт директора інституту за 2023 рік

29 листопада на засіданні Вченої ради Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики відбулося представлення звіту директора інституту за 2023 рік. Звіт, який був представлений керівником навчального підрозділу, отримав увагу та був детально розглянутий завідувачами кафедр, викладачами, студентами, навчально-допоміжним персоналом, а також гостями заходу. Після презентації звіту відбулося конструктивне обговорення та схвалення представленого напряму розвитку інституту.

Публікуємо короткий огляд основних заходів Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики у 2023 році, які визначають основний напрям роботи колективу:

НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

• 1 півріччя 2023 (весняний семестр 2022/2023 н.р.) – формат ОНЛАЙН
  • 2 півріччя 2923 (осінній семестр 2023/2024 н.р) – ЗМІШАНИЙ ФОРМАТ (здобувачі освіти бакалаврату – аудиторні заняття наживо, студенти заочної форми навчання та магістранти – онлайн)

IMG 6085 min

НАУКОВА РОБОТА

• Науковий круглий стіл «Функціонування українських фахових наукових журналів із культурології, культури та мистецтва в умовах війни» (29 березня 2023 р.)

Круглий стіл Функціонування наукових журналів 03 23 min

• Четверті академічні читання пам'яті Григорія Волинки: філософія, освіта, наука: в глобальному вимірі соціально-турбулентного світу" (24-25 травня 2023 року)

Конференція Волинки min

Четверті академічні читання Г.І. Волинки min

• VІII Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми розвитку українського та зарубіжного мистецтв: культурологічний, мистецтвознавчий, педагогічний аспекти» (16-18 червня 2023, с.Світязь)

Конференція у Світязі min

• Міждисциплінарний круглий стіл «Філософія та публічні комунікації: інформаційний простір сучасної культури», приурочений пам’яті української журналістки, публіцистки, громадської діячки, головного редактора газети «Освіта», члена Національної спілки журналістів України Коноваленко Ольги Степанівни (27 жовтня 2023 р.)

круглий стіл Філософія та публічні комунікації min

• Науковий круглий стіл до Міжнародного дня філософії «Актуальний філософський дискурс: трансформаційні зміни в умовах війни» (16 листопада 2023 р.)

ЛІЦЕНЗУВАННЯ ТА АКРЕДИТАЦІЯ

• Успішно пройдено акредитацію: ОПП «Теоретична та практична філософія» (033 Філософія); третій рівень: 031 Релігієзнавство, 034 Культурологія, 041 Богослов’я
  • Включення до реєстру експертів з акредитації освітніх програм Національного агентства  із забезпечення якості вищої освіти кандидата філософських наук, доцента, доцента кафедри філософії Катерини Гончаренко

ВИДАННЯ

• Регулярне видання фахового видання «Культурологічний альманах»

Культурологічний альманах min

• Видано колективну монографію “Humanistic expertise as a strategy for developing the future culture” (кафедра філософської антропології, філософії культури та культурології спільно з Балтійською міжнародною академією),
  • Видано колективну монографію  “Digital transformations in culture” (кафедра філософської антропології, філософії культури та культурології спільно з Вищою школою менеджменту інформаційних систем (ISMA).

Колективні монографії min

• Видано колективну монографію  “Worldview explications of modernism and postmodernism” (кафедра філософії спільно з Вищою школою менеджменту інформаційних систем (ISMA)).
  • Видано навчальний посібник «Етика» (кафедра етики та естетики)

photo 2023 11 30 21.28.08

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК

• Введено в експлуатацію дві навчальні аудиторії (листопад 2023 р.)

Нові аудиторії min

СПІВПРАЦЯ З СТЕЙКХОЛДЕРАМИ

• Підписано угоди про співробітництво: Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (голова – доктор філософських наук, професор Віктор Єленський); Київська православна богословська академія (ректор –  доктор наук із богослів'я, професор протоієрей Олександр Трофимлюк); Київська Мала академія наук учнівської молоді (директор – кандидат хімічних наук Поліщук Ірина Юріївна); Український інститут книги (директор – Олександра Коваль)

IMG 6765 min

photo 2023 10 21 12.23.05

• Відкрито представництво Центру українсько-європейського наукового співробітництва в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова (керівник – Русаков Сергій Сергійович)

photo 2023 11 23 11.00.15

РОБОТА ЗІ СТУДЕНТАМИ

• Творча зустріч з лауреатом Шевченківської премії Василем Чебаником (16 березня 2023 р.)

IMG 6273

• Волонтерство студентів на книжковому фестивалі “Kyivbookfest” (8-10 вересня 2023 р.)

photo 2023 09 25 21.11.10

• Відкриття книжкової полиці ARTHUSS в Драгомановському університеті до Всеукраїнського дня бібліотек (29 вересня  2023)

Книжкова полиця min

• Театральний вечір з Анатолієм Гнатюком на виставі "Шельменко-Денщик" (5 жовтня 2023 р.)

Народний артист України Анатолій Гнатюк min

• Екскурсія у Музей історії костюма Марини Іванової (3 жовтня 2023 р.)
  • Артпрогулянка столичними галереями з арткуратором Дмитром Струком (13 жовтня)
  • Екскурсія студентів та викладачів до Національного музею народної архітектури та побуту (19 жовтня)

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА (ІНФОРМАЦІЙНА ВЗАЄМОДІЯ)

• Завдяки співпраці з маркетинговою агенцією «Superheroes створено нову айдентику навчального підрозділу