Шевченко Олег Тарасович

Shevchenko

Шевченко Олег Тарасович

кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін

google scolar

Контакти:

Кафедра – телефон: (044) 245-41-66

Адреса: м. Київ, вул. Освіти, 6, каб. 40

Освіта:

1993-1998 рр. – Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, історичний факультет, диплом спеціаліста, отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Всесвітня історія» та здобув кваліфікацію учителя історії і правознавства.

1998-2001 рр. – аспірантура, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, історичний факультет, кафедра всесвітньої історії.

2003 р. – на спеціалізованій вченій раді Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України захищено кандидатську дисертацію. Отримав диплом кандидата історичних наук, зі спеціальності 07.00.02 «всесвітня історія»

2009 р. – присвоєно вчене звання доцента кафедри джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін.

Наукові стажування за кордоном (Польща, Ізраїль).

Наукові ступені і вчені звання:

Кандидат історичних наук, диплом: ДК № 018589, рішення Президії ВАК України від 21.05.2003 р.

Доцент кафедри джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін, атестат: 12ДЦ № 022647, рішенням Атестаційної колегії МОН України від 19.02.2009 р., протокол № 1/21-Д.

Професійна діяльність:

2001-2003 рр. – асистент кафедри всесвітньої історії Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова;

2003-2006 рр. – доцент кафедри всесвітньої історії Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова;

З 2006 р. по сьогодення – доцент кафедри джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

Стаж науково-педагогічної діяльності понад 21 рік.

Викладає дисципліни:

Історіографія нової та новітньої історії країн Європи та Америки, Історія зарубіжної культури, Історія античної та середньовічної культури, Історія сучасної європейської культури, Українська культура, Історична герменевтика, Методологія наукового дослідження.

Наукова діяльність:

Коло наукових інтересів: Історіографія всесвітньої історії; історія зарубіжної культури; історична герменевтика. Основна проблематика досліджень: Військове співробітництво СРСР та Німеччини (1922 – 1933 рр.), Історія анархічних рухів в ХІХ ст.; основні тенденції розвитку європейської культури.

Кандидат історичних наук (2003 р), дисертація на тему «Військово-технічне співробітництво Червоної армії та рейхсверу у 1922-1933 рр.» за спеціальністю 07.00.02 – Всесвітня історія, під керівництвом кандидата історичних наук, професора Трубайчука А.Ф.

Основні наукові праці:

Основні наукові здобутки О. Т. Шевченка викладені у понад 20 наукових і навчально-методичних працях. Серед них:

Шевченко О. Т. (2004). Тенденції розвитку військових контактів Веймарської Німеччини та Радянського Союзу в 1922-1933 рр. Київ: Науковий часопис НПУ імені М.П. Драгоманова. Історичні науки: серія 6.

Шевченко О. Т. (2004). Військові контакти Веймарської Німеччини  та Радянського союзу в 1922 1933 роках. Київ: Наукові записки НПУ імені М.П. Драгоманова. Серія: Педагогічні та історичні науки Вип. LV.

Шевченко О. Т. (2006). Критерії розвитку ідеології націонал-соціалізму в 20-початку 30-х роках ХХ ст. Київ: Наукові записки НПУ імені М.П. Драгоманова. Серія: Педагогічні та історичні науки. Вип. LVІІ.

Шевченко О. Т. (2007). Формування та аспекти розвитку націонал-соціалізму в 20-початку 30-х роках ХХ ст. Київ: Університет. Історико-філософський журнал. - № 3(17).

Шевченко О. Т. (2008). Формування національної самосвідомості та вивчення історії національних меншин при викладанні курсу вітчизняної історії в школах України. Київ: Директор школи, ліцею, гімназії. - № 3.

Шевченко О. Т., Вєтров І. Г. Червона армія і рейхсвер. Військово-технічна співпраця у 1922-1933 рр. К., «Генеза» 2008. 248 с.

Шевченко О.Т. (2012). Петро Олексійович Кропоткін  як історик, теоретик та пропагандист анархізму. Вісник аграрної історії. № 3.

Шевченко О. Т. (2013). Характеристика суспільно-політичних поглядів М. Бакуніна та його анархо-колективізм. Київ: Науковий часопис НПУ ім. М.П. Драгоманова. Серія 6 «Історичні науки».

Шевченко О. Т. (2015). Історичний аналіз розвитку класичного анархізму ХІХ – початку ХХ ст. Київ: Гілея. Науковий вісник: Зб. наук. праць. НПУ імені М. П. Драгоманова Вип. 98 (7).

Шевченко О. Т. (2020). Історичний аналіз розвитку класичних анархічних ідей в ХІХ - поч. ХХ ст. Канада, Монреаль: «Religion, Religiosity, Philosophy and the Humanities in the Modern Information Space: National and International Aspects: Collection of scientifical works / edited by M. Zhurba. 2020. Issue 11. 78 р.  (ISSN 2709-8834, видавництво: NGO Sobornist, Україна; СPM «ASF», Канада).

Шевченко О., Кліпенштейн А. (2021). Абеляр та Елоїза: особисті взаємини у соціокультурному контексті ХІІ ст. Київ: Київські історичні студії. №2(13). DOI:https://doi.org/10.28925/2524-0757.2021.27