Студенти культурологи відвідали майстер-клас з альтернативної фотографії

У рамках партнерства між Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова та Київським Палацом дітей та юнацтва, старший викладач кафедри філософської антропології, філософії культури та культурології, кандидат філософських наук Ворожейкін Євген веде гуртки «Режисер монтажу» та «Відеограф», які дозволяють студентам отримувати нові професійні знання та навичка, а також відвідувати цікаві події.

Так студенти другого курсу спеціальності «Культурологія» Слюсар Марія та Костянтин Сущенко змогли взяти участь у майстер-класі з альтернативної фотографії від фотографа Ярослава Голубчика, члена Національної спілки фотохудожників України.

masster class 1

Майстер-клас відбувся у приватній фотостудії фотографа, яка знаходиться у ТРЦ Dream Town. Ярослав Голубчик працює в стилі асоціативного сюрреалізму та авторській техніці, яка включає постійні експерименти з різними методами аналогового фотодруку та розробку нових. Він є автором багатьох персональних та колективних фотовиставок, а його роботи знаходяться у фондах українських та європейських музеїв та приватних колекціях.

masster class 2

Враження від учасників майстер-класу:

Марія Слюсар:

У студії Ярослава були деякі його роботи, роздивлятися які було дуже цікаво. Під час майстер-класу він показував яким чином роблять та проявляють фотографії; як фотобумага взаємодіє з різними реактивами, і як це можна використовувати для незвичайних візуальних ефектів на фото. Також він пояснив елементарні принципи роботи старих фотоапаратів, і показав ті, що зробив власними руками. Виявилося, що зробити фотоапарат не так вже і важко, і взагалі можливо в домашніх умовах. Ярослав постійно та цікаво взаємодіяв з публікою, і деякі діти пішли з особистими сувенірами, зробленими під час майстер-класу.  Загалом ця зустріч була корисною тим, що ми дізналися і побачили багато нового, а також була нагода поспілкуватися з фотографом. Одна з порад яку дав Ярослав Голубчик: «Не боятися експериментувати, і навіть якщо станеться якась помилка, вона може стати цікавою перлиною витвору».

masster class 3

Костянтин Сущенко:

Майстер-клас з аналогової фотографії для мене став захоплюючим та надзвичайно пізнавальним досвідом.  Під час заходу ми отримали можливість дізнатися більше про історію та техніку аналогової фотографії, а також власноруч спробувати використовувати фотокамери та техніки з минулих епох. Ведучий майстер-класу Ярослав Голубчик був досвідченим фотографом, який ділився своїми знаннями та вміннями з ентузіазмом та професіоналізмом.  Він зробив процес навчання захоплюючим та доступним для всіх учасників, пояснюючи складні аспекти техніки так, щоб кожному було зрозуміло та цікаво.  Це дозволило нам відчути справжню магію та унікальність аналогової фотографії, яка, на жаль, втрачається в епоху цифрових технологій.  Безумовно, цей майстер-клас став великою нагодою поглибити розуміння аналогової фотографії та відчути справжню красу та витонченість цього мистецтва.

masster class 5

Майстер-клас з альтернативної фотографії проходив у рамках ХХІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики «ПресВесна» на Дніпрових схилах», координатором номінації «Фото» у цьому році є Ворожейкін Євген.

Більш детально про конкурс https://docs.google.com/document/d/1qIarQRNNOt2H1xXwSbHRhZUrCBJY7usM/edit

Найближчим часом у онлайн форматі відбудуться події для учасників фотоконкурсу, а також всіх бажаючих:

11 березня «Artist Talk: Катя Лесів»

18 березня Лекція «Фотозйомка як історія» від Альони Малашиної

Інформація про них скоро буде опубліковано на нашому сайті та сайті Київського Палацу дітей та юнацтва.

masster class 4

masster class 6