Культурологи практикують метод дистанційного читання

На заняттях з курсу «Аналітика у сфері культури» в рамках магістерської програми «Цифрові трансформації у сфері культури» працювали зі студентами у веб-додатку Voyant Tools, що надає можливість для дистанційного читання. Метод дистанційного читання дозволяє розглядати текст як базу даних. Voyant Tools має велику кількість інструментів для віднаходження ключових слів та інших особливостей тексту.
Магістр першого курсу Данило Захарченко вирішив порівняти український та російський романи на політичну тематику.

met dust chyt 1

На основі карти ключових слів, студент зробив висновок, що в українському тексті більше йдеться про окремих осіб, тобто ключову роль грають індивіди та їх дії (лейтенант, Жора, Сивий, Влад, сказати), коли в російському - про загальну масу і те, як вона слідує наказам (республики, группы, народ, понял, конечно, хорошо).

met dust chyt 2

Детальніше про магістерську програму "Цифрові трансформації у сфері культури"