Герасимова Ельвіра Миколаївна

Herasymova

Герасимова Ельвіра Миколаївна

google scholar      kak poluchit orcid id avtora 1 1       eee

Посада: Професор кафедри соціальної філософії, філософії освіти та освітньої політики.

Науковий ступінь, вчене звання: Доктор філософських наук, професор.

Освіта: Закінчила історичний факультет Харківського державного університетуімені О.М. Горького.

Викладає дисципліни: «Філософія освіти», «Соціальна філософія», «Освітня політика».

Професійний і науковий інтерес: Займається комплексним дослідженням філософсько-економічного контексту глобалізованого світу, особливостями ментальної структури економічних знань в Україні, а також проблематикою ціннісно-смислових засад сучасної економічної освіти.

Публікації: Є автором понад 70 публікацій.

Публікації у закордонних виданнях, проіндексованих у базах даних Web of Science Core Collection та/або Scopus:

1)    Psychological and educational support of students' self-regulation development - International Journal of Management, 2020, 11(4), с. 326-338.

2)    Enhancing the educational activities of law students as one of the ways to improve efficiency and quality of the professional training. - International Journal of Higher Education, 2020, 9(4), с. 291-301.

3)    Use of cloud technologies in the process of professional and linguistic training of law students for the development of academic performance - International Journal of Higher Education, 2020, 9(7), с. 310-320.

Публікації у фахових виданнях, включених до переліку наукових фахових видань України:

1. Герасимова Е.М. Лінгвістичні основи соціокультурних принципів економічної взаємодії в глобальній системі координат // Проблеми соціальної роботи: філософія, психологія, соціологія  [зб. наук. пр.]. – Чернігів: ЧНТУ, 2016.  №2 (8). С. 17 – 26. (0,5 д.а.).
  2. Герасимова Е.М. Траєкторія соціально-економічних трансформацій в сучасній концепції суспільних перетворень // Вісник Національного авіаційного університету. Серія: Філософія. Культурологія: [зб. наук. пр.],К.: НАУ, 2017. №1 (7). С.173-179.
  3. Герасимова Е.М. Національно-культурний простір економічної діяльності як пошук гармонізації та взаємодії в суспільстві // Проблеми соціальної роботи: філософія, психологія, соціологія  [зб. наук. пр.].  Чернігів: ЧНТУ, 2017. №3 (9).  С. 5 – 14.
  4. Герасимова Е.М. Соціальний вимір гендерних стратегій освітнього простору. Проблеми соціальної роботи: філософія, психологія, соціологія  [зб. наук. пр.]. Чернігів: ЧНТУ, 2019.  №1 (13).  С. 19–30.
  5.   Герасимова Е.М. Соціальний простір сучасного капіталу знань: українські реалії. Гілея. Науковий вісник. Збірник наукових праць. Історичні науки. Філософськи науки. Політичні науки. Випуск 147 (8). 2019. С. 24-29.
  6. Герасимова Е.М. Моральний концепт суспільного договору в координатах ринкового господарства. Вісник національного авіаційного університету. Серія: Філософія. Культурологія: Збірник наукових праць. Вип. 1(31). К.: НАУ, 2020. С. 5-9.
  7. Герасимова Е.М. Доктрина реалізації свободи в демократичному суспільстві: ідеал і реальність. Вісник національного авіаційного університету. Серія: Філософія. Культурологія: Збірник наукових праць. Вип. 2 (32). К.: НАУ, 2020. С. 5-9.

Наявність виданого підручника, навчального посібника або монографії:

1. Герасимова Е.М. Економічна культура соціального захисту як проблематика соціальної справедливості // Соціальний захист у дискурсі сучасних реалій : монографія ; за заг. ред. д.ф.н., професора А.О. Ярошенко. К. : Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2020. 208 с. С. 10 – 29.

Участь в атестації наукових кадрів як офіційного опонента або члена постійної спеціалізованої вченої ради або члена не менше трьох разових спеціалізованих вчених рад або наявність не менше п’яти офіційних відгуків на дисертації:

Член спеціалізованої вченої ради Д 26.053.16 Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова