Вернидуб Роман Михайлович

Vernydub

Вернидуб Роман Михайлович

google scholar      kak poluchit orcid id avtora 1 1

Посада:   Професор кафедри соціальної філософії, філософії освіти та освітньої політики, проректор з навчально-методичної роботи університету

Науковий ступінь, вчене звання: Доктор філософських наук, професор

Освіта: Закінчив Київський державний педагогічний інститут імені О. Горького.

Викладає дисципліни: «Експертна діяльність у сфері освіти», «Організація управління навчальним процесом у ЗВО», «Освітня політика», «Адаптація освіти України до європейського освітнього простору».

Професійний і науковий інтерес: Інтеграція наукової і навчальної діяльності, модернізаціязмісту вищої педагогічної освіти,методологія розробки освітніх програм та навчальних планів підготовки педагогічних працівників, інформатизація управління освітнім процесом, вдосконалення організаційних засад професійної підготовки у ЗВО.

Публікації: Автор понад 190 публікацій, має 2 авторських свідоцтва на винаходи.

1. Вернидуб Р.М. Забезпечення якості професійної підготовки майбутнього вчителя: політика селекції. Міждисциплінарні дослідження складних систем: збірник наукових праць.  Номер 15. Київ: Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2019. 158 с. (С.5-17). (Web of Sciense)
  2. Проблеми формування змісту загальнопрофесійної підготовки програм другого рівня вищої педагогічної освіти / Вернидуб Р.М./. – К: Вища освіта України. – 2014, № 3 (дод.2). – Тематичний випуск «Педагогіка вищої школи: методологія, теорія, технології». – Т. 1. – 380 с.
  3. Формування дослідницької компетентності студентів – бакалаврів педагогічних університетів / Р.М. Вернидуб //  Рідна школа. – К.: ПП «Вид-во «Фенікс», 2012. – № 6 (990). – 80 с.
  4. Реалізація механізмів інтеграції освіти і науки засобами педагогічних технологій/ Р.М. Вернидуб /- Нова парадигма. Філософія. Політологія. Соціологія : журнал наук. праць. Вип. 105 / Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова, Творче об-ня "Нова парадигма"; голов. ред. В. П. Бех. - К. : Вид-во НПУ ім. М. П. Драгоманова , 2012. – Випуск 105 (№ ). - С.3-15.
  5. Проблеми формування змісту загальнопрофесійної підготовки програм другого рівня вищої педагогічної освіти / Вернидуб Р.М./. – К: Вища освіта України. – 2014, № 3 (дод.2). – Тематичний випуск «Педагогіка вищої школи: методологія, теорія, технології». – Т.1. – С. 93-97.
  6. Роль вищої педагогічної освіти в подоланні глобальних викликів./ Р.М. Вернидуб // Вісник Інституту розвитку дитини. Вип. 36. Серія: Філософія, педагогіка, психологія: Збірник наукових праць. – К. : Видавництво НПУ імені М. П. Драгоманова, 2014. – С. 8-13.

Наявність виданого підручника, навчального посібника або монографії:

1. Андрущенко В.П.,  Вернидуб Р.М., Бобрицька В. І., Вашкевич В.М., Савельєв В.Л., Процька С.М. Освітня політика [навч. посіб. для самостійної роботи студентів другого (магістерського) рівня усіх спеціальностей НПУ імені М.П. Драгоманова / за заг. ред. акад. В.П. Андрущенка. Київ, Україна: НПУ імені М. П. Драгоманова, 2020. Вид-во: К.: ФОП Ямчинський О.В. 492 с.
  2. Філософія освіти: навчальний посібник / за наук. ред. акад. В.П.Андрущенко, авт.кол.: В.П.Андрущенко, О.М.Бегаль, В.І.Бобрицька, В.М.Вашкевич, Вернидуб Р.М. та ін. - Київ : Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2018. – 342 с.
  3. Наука. Педагогічна освіта.Практика / В.П.Андрущенко, Р.М.Вернидуб, Л.В. Куліненко. – К.: «МП Леся», 2017. – 724 с.

Наукове керівництво (консультування) здобувача, який одержав документ про присудження наукового ступеня:

Наукове керівництво здобувачами Бегекою Д.А., Корцем О.М., які одержали документ про присудження наукового ступеня кандидата педагогічних наук